Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Lassan itt az ideje, hogy téli kerekeidet felváltsa a nyári- Pár jó tanács, hogyan tárold el helyesen!

Lassan itt az ideje, hogy téli kerekeidet felváltsa a nyári- Pár jó tanács, hogyan tárold el helyesen!

Nyári kerekeid felszerelésével mindenképpen várd meg míg az időjárás eléri az állandó 7 fokot. Fontos az időzítés, ugyanis, ha túl korán vagy túl későn cseréljük le kerekeinket, az bizony nagy kárt tud okozni benne. Azonban nem csak ezektől a tényezőktől függ kerekeink élettartama. Fontos a megfelelő tárolás, de a folyamathoz hozzátartozik a felnik letisztítása is.  A hő, az UV, a környezetnek való kitettség jelentősen befolyásolja a gumiabroncsok öregedési folyamatát, de megfelelő ápolással és tárolással meghosszabbíthatjuk a gumiabroncsok élettartamát. Itt van egy kis segítség lépésről, lépésre, hogyan is veheted elő szinte újként az eltett télikerekeket, amikor beköszöntenek a fagyok. 

Vannak, akiknek nincsen lehetőségük otthon helyet találni a lecserélt kerekeknek, de nagy számba vannak azok is, akik otthon teszik el őket. Mindkét esetben gondos odafigyeléssel tegyük el őket, hogy ne érhessen bennünket kellemetlen meglepetés az elővételkor. Több lépésben bemutatjuk, hogyan is zajlik helyesen ez a folyamat.

1. A felnik tisztítása és ápolása

A felniket a rátapadt fékpor, a forró vaspor, a mindennapos kosz, illetve az útra szórt só-, homok-, kátrány- és aszfalt maradványok is beszennyezhetik. Emellett a felnik ki vannak téve jelentős hőingadozásnak és a különféle csapadékoknak. A Lotus pH semleges felnitisztítója egyben röprozsda oldó is amely alkalmas a teljes külső karosszéria elemekből való vaspor eltávolítására is.

 

Ha lemezfelnid vagy gyári könnyűfém felnid van, akkor használhatsz enyhén lúgos vagy savas termékeket is, de a többihez kizárólag semleges kémhatású ápolószert vess be! Ha valamilyen utángyártott, polírozott, vagy esetleg krómozott felnid van, akkor mindenképp csak ph semleges felni tisztitó szert használj. A nehezen elérhető helyekhez használj felni ecsetet. Miután alaposan leöblítetted a kerekeket, töröld szárazra mikroszálas kendők segítségével.

 

A felniápolás nem a legkönnyebb része az autókozmetikának, időigényes, de ha a megfelelő szerekkel és technikával végzed, akkor magad is ámulni fogsz a végeredményen.

 

2. Ápold le alaposan a kerekeket

Miután meggyőződtél arról, hogy a kerekek biztosan megszáradtak, vigyél fel a gumikra egy oldószer nélküli, víz alapú, környezetbarát védőszert. Ezzel a gumijaid víz- és portaszító hatással fognak rendelkezni. Áttörölnöd nem kell, csak hagyd a levegőn magától megszáradni.

Tippek a tisztításhoz:

  • Tisztíthatod felszerelve és akár leszerelve is (ez sokkal könnyebb a hozzáférés szempontjából), mindkét esetben javasoljuk, hogy egyszerre egy felnivel foglalkozz.

 

  • Minden tisztítószerre és felületre igaz, hogy érdemes egy kis, nem látható helyen megelőző próbát végezni!

 

Amit tilos:

  • Ne tisztíts felhevült, meleg, forró felnit, vagy ne végezz tisztítást tűző napon!
  • Fémdörzsit, acélgyapotot, és ehhez hasonlókat ne használj, mert szétkarcolják a felnid!
  • Véletlenül se használj pl. nitro-hígítót, ami úgyis mindent leszed… Mert az tényleg mindent megrongál majd.

 

3. Csomagold be a gumiabroncsokat

Miután alaposan megtisztítottad és leápoltad a kerekeket, csomagold be egyenként keréktároló zsákba. Próbáld meg a lehető legtöbb levegőt kiszorítani a zsákokból, hogy távol tarthasd a gumijaidat a párától.

 

4. Keresd meg a lehető legmegfelelőbb helyet a gumiabroncsok eltárolására

Amennyiben van rá mód, az abroncsokat semmiképp se tárold szabad ég alatt vagy olyan helyen, ahol nagy hőingadozásnak van kitéve, illetve a közvetlen napsugárzástól is óvjuk.

Ha nem felnin van a gumi, akkor az abroncsokat állítva és időnként forgatva tároljuk helyesen, a komplett kerekeket nem szabad állítva, hanem egymásra fektetve (maximum 4db), esetleg függesztve tároljuk. A leszerelt abroncsokat felfüggeszteni, vagy egymásra fektetni a deformációk elkerülése érdekében nem ajánlott.

 

A helyes tárolással és ápolással hosszíthatjuk abroncsaink élettartalmát.